Spo-Konstrukcje » Zalety konstrukcji stalowej dla tarasów

Wybór materiałów do budowy tarasów ogrodowych jest niezwykle istotny, bo warunkuje stan konstrukcji i jej żywotność. O ile w cieplejszych rejonach świata można użyć materiałów mniej odpornych na warunki atmosferyczne, to w naszej strefie klimatycznej powinno się zadbać o wystarczająco odporne elementy i niezawodną, stalową konstrukcję tarasów. Jako przedłużenie salonu, jest on miejscem rodzinnych spotkań, relaksu, wypoczynku, czy pracy na świeżym powietrzu. Należy przemyśleć, z jakich materiałów ma powstać, aby długo służył i nie wymagał naprawy.

Z czego składa się ogrodowy taras przy domu?

Najpopularniejsze są konstrukcje drewniane tarasów, które mogą mieć różne podstawy. Oprócz drewnianych desek używa się elementów stalowych różnej wielkości, paneli kompozytowych czy betonowych podestów. Taras w ogrodzie musi być skonstruowany z mocnych materiałów, aby użytkowników nie spotkały później trudności eksploatacyjne. Bardzo ważna jest konstrukcja podstawy. Może być ona w postaci betonowych wlewek albo konstrukcji stalowej. Drugie rozwiązanie jest korzystniejsze cenowo i bardziej praktyczne.

Charakterystyka i zalety konstrukcji stalowej tarasów

Konstrukcja ze stali jest kratownicą z dobranymi otworami. Sam taras na konstrukcji stalowej, nawet jak powyżej jest drewniany, nie odbiega wyglądem od innych typów. Konstrukcja złożona jest z metalowych belek spawanych w trakcie montażu. Na podłożu tym układa się później dowolne deski, naturalne lub kompozytowe. Po ich położeniu elementy stalowe pod spodem są już niewidoczne.

Sporym atutem konstrukcji stalowych tarasu jest ich odporność na zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć. Do tego nie próchnieją, jak konstrukcje z drewna. Do ich montażu należy tylko wypoziomować i delikatnie utwardzić teren, aby kratownica nie zapadała się. Nie wymaga dodatkowych wlewek betonu, jest dużo lżejsza i tańsza niż konstrukcja betonowa tarasu.

Dlaczego warto i gdzie zamówić stalową konstrukcję dla tarasów?

Ze względów praktycznych i ekonomicznych to obecnie najpopularniejszy wybór. Konstrukcje stalowe są niedrogie, wygodne, uniwersalne i łatwe w budowie. Budowa tarasu na konstrukcji stalowej wymaga ustaleń, wstępnego projektu, pomiarów i zamówienia pod wymiar elementów ze stali. Przygotowana kratownica transportowana jest pod wskazany adres i instalowana przez zespół doświadczonych fachowców. Dobrym wyborem do wykonania jest firma nasza firma SPO Konstrukcje Zapewnimy solidny produkt na lata i perfekcyjną, terminową realizację.

Może cię zainteresować  Konstrukcje wiat stalowych garażowych