Spo-Konstrukcje » Wiata na maszyny rolnicze na konstrukcji stalowej – zalety

Wiaty na maszyny rolnicze, czyli proste, stalowe konstrukcje, są jednymi z najbardziej uniwersalnych i najchętniej wykorzystywanych do różnych celów. Mogą być miejscem do przechowywania sprzętu, mogą też służyć jako garaż czy schowek. Trudno dziwić się popularności wiat na maszyny rolnicze na konstrukcji stalowej – zalet tego rozwiązania jest naprawdę dużo.

Już na pierwszy plan wysuwa się ogromna wytrzymałość materiałowa wiat stalowych na zmienne, trudne warunki atmosferyczne, w tym duże zawilgocenie, wiatr czy promieniowanie ultrafioletowe. Materiał, z jakiego wiaty są produkowane, wytrzymuje też duże obciążenia, np. spowodowane nawisami śnieżnymi. Zachowują estetyczny wygląd znacznie dłużej niż obiekty budowane z drewna. Nie wymagają także prac konserwacyjnych, jak w przypadku wiat tworzonych z naturalnych surowców. Co więcej, stalowe wiaty na maszyny rolnicze są znacznie tańsze w zakupie i prostsze w montażu niż murowane obiekty, pozwalają też na ich rozbudowę w dowolnym momencie. To jednak nie wszystkie zalety, jakimi charakteryzują się wiaty stalowe na pojazdy.

Uniwersalne i funkcjonalne wiaty stalowe

Budowa wiat stalowych opiera się na stosunkowo prostej konstrukcji z wysokiej jakości stali. Dzięki modułowości i prostym łączeniom wiaty stają się obiektami o bardzo uniwersalnym i wszechstronnym zastosowaniu. Mogą służyć jako wiata na maszyny rolnicze, ale też jako wiata stalowa na pojazdy czy schowek na przedmioty, których nie da się nigdzie pomieścić ze względu na ich gabaryty.

Jeśli chodzi o wiaty dla rolnika, ich inne zalety to:

  • materiał, z jakiego są produkowane – wysokiej jakości stal jest odporna mechanicznie na uszkodzenia, a także na duże naciski, spowodowane np. zalegającym na niej śniegiem, poza tym stal nierdzewna jest odporna na czynniki atmosferyczne, a więc pod wpływem wilgoci – deszczu czy śniegu, wiatru lub mocnego słońca nie ulega degradacji (dzięki temu może być postawiona w dowolnym miejscu na posesji);
  • konstrukcja – jej modułowość pozwala na łatwe i bezproblemowe rozbudowanie jej w dowolnym miejscu, czasie i zakresie;
  • montaż jest prosty i szybki, dlatego zbudowanie wiaty stalowej jest możliwe do zrealizowania w stosunkowo krótkim czasie;
  • do postawienia wiaty stalowej na pojazdy nie jest konieczne uzyskania pozwolenia na budowę, jak ma to miejsce w przypadku obiektów murowanych;
  • stal nie wymaga konserwacji, dlatego po dłuższym okresie użytkowania wiata stalowa będzie się prezentować znacznie estetyczniej niż np. obiekty wybudowane z drewna;
  • cena – całościowy koszt inwestycji w wiatę na maszyny rolnicze jest niższy niż inwestycja w obiekt murowany.
Może cię zainteresować  Projektowanie i realizacja konstrukcji hal stalowych

Dlaczego warto budować wiaty stalowe?

Wiaty dla rolnika są niezwykle uniwersalne – mogą posłużyć zarówno jako miejsce do przechowywania sprzętu, jak i obiekt na pojazdy. Jako doświadczony producent stalowych wiat na maszyny rolnicze, przygotowujemy projekty zgodnie z życzeniami i potrzebami naszych klientów, głównie uwzględniając ich niezbędne wymiary.

Wiaty stalowe można w dowolnym momencie rozbudować o kolejne moduły, zwiększając ich funkcjonalność. Nie ma też większego znaczenia, w jakim miejscu posesji zostanie posadowiona wiata – wystarczy, aby podłoże było równe i nie powodowało zapadania się ścian konstrukcji podczas użytkowania. Budowa wiat stalowych, w przeciwieństwie do obiektów murowanych, nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, dlatego jest znacznie mniej kłopotliwa. Również czas oczekiwania na zrealizowanie inwestycji jest znacznie krótszy niż w przypadku murowanych obiektów architektonicznych.

Podsumowując, zalety wiat na maszyny rolnicze na konstrukcji stalowej wskazują je jako rozwiązanie uniwersalne i stosunkowo tanie.