Spo-Konstrukcje » Konstrukcje wiat stalowych garażowych

Konstrukcje wiat stalowych mają wiele zalet. Prostota i niewysoki koszt realizacji sprawiają, że po tego rodzaju rozwiązania chętnie sięgają zarówno prywatni klienci, jak i inwestorzy. Wszechstronne zastosowanie i uniwersalność to kolejne zalety, które stanowią o ich popularności. Sprawdź, z jakich elementów się składają, jak wyglądają i dlaczego warto je wybrać.

Konstrukcje wiat stalowych – z czego się składają?

Wiaty stalowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Świetnie sprawdzają się także na prywatnych posesjach. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu rozwiązaniem, wybierz wiaty prosto od producenta i miej pewność wyboru produktów najwyższej jakości. Konstrukcje wiat stalowych składają się z kilku podstawowych elementów.

Dach – element konstrukcyjny o szczególnym znaczeniu. Wykonuje się go z lekkich materiałów, takich jak blachodachówka. Może być on jedno- lub dwuspadowy. 

Słupy – wykonuje się je z kształtowników wyprodukowanych z rur zamkniętych. Stosuje się również kształtowniki z HEB.

Dźwigar główny – element konstrukcyjny pełniący funkcję przenoszenia głównego obciążenia działającego na wiatę.

Kratownice – służą do okratowania dźwigara głównego. Dzięki ich zastosowaniu siły wewnętrzne rozkładają się w optymalny sposób.

Wiaty stalowe – zastosowanie

Najpopularniejsze są wiaty stalowe garażowe. Niemniej jednak znajdują one zastosowanie również w branży logistycznej i transportowej. Sprawdzają się przy tworzeniu miejsc postojowych, przystanków i przeładunków towaru. Można wykorzystać je także do tworzenia miejsc parkingowych i na prywatnych posesjach.

Stalowe wiaty samochodowe to kolejne rozwiązania dla osób poszukujących funkcjonalnego zadaszenia chroniącego samochód przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Posłużą także na placach budowy i w warsztatach samochodowych. Można zastosować je także jako miejsce do składowania narzędzi i maszyn. 

Gdzie zamówić wiatę stalową?

Wiaty stalowe najlepiej zamówić u producenta. W SPO Konstrukcje Stalowe najpierw poznajemy oczekiwania i wymagania klientów względem konstrukcji, a następnie realizujemy projekt. Kolejno dostarczamy wiatę pod wskazany adres, gdzie nasi fachowcy dokonują jej montażu.

Realizujemy projekty na podstawie dostarczonych informacji lub gotowe projekty. Zachęcamy do kontaktu w Twojej sprawie! Gwarantujemy produkty i usługi na najwyższym poziomie – zapraszamy do składania zamówień!