Spo-Konstrukcje » Konstrukcje wiat stalowych garażowych

Konstrukcje wiat stalowych mają wiele zalet. Prostota i niewysoki koszt realizacji sprawiają, że po tego rodzaju rozwiązania chętnie sięgają zarówno prywatni klienci, jak i inwestorzy. Wszechstronne zastosowanie i uniwersalność to kolejne zalety, które stanowią o ich popularności. Sprawdź, z jakich elementów się składają, jak wyglądają i dlaczego warto je wybrać.

Konstrukcje wiat stalowych – z czego się składają?

Wiaty stalowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Świetnie sprawdzają się także na prywatnych posesjach. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu rozwiązaniem, wybierz wiaty prosto od producenta i miej pewność wyboru produktów najwyższej jakości. Konstrukcje wiat stalowych składają się z kilku podstawowych elementów.

Dach – element konstrukcyjny o szczególnym znaczeniu. Wykonuje się go z lekkich materiałów, takich jak blachodachówka. Może być on jedno- lub dwuspadowy. 

Słupy – wykonuje się je z kształtowników wyprodukowanych z rur zamkniętych. Stosuje się również kształtowniki z HEB.

Dźwigar główny – element konstrukcyjny pełniący funkcję przenoszenia głównego obciążenia działającego na wiatę.

Kratownice – służą do okratowania dźwigara głównego. Dzięki ich zastosowaniu siły wewnętrzne rozkładają się w optymalny sposób.

Wiaty stalowe – zastosowanie

Najpopularniejsze są wiaty stalowe garażowe. Niemniej jednak znajdują one zastosowanie również w branży logistycznej i transportowej. Sprawdzają się przy tworzeniu miejsc postojowych, przystanków i przeładunków towaru. Można wykorzystać je także do tworzenia miejsc parkingowych i na prywatnych posesjach.

Stalowe wiaty samochodowe to kolejne rozwiązania dla osób poszukujących funkcjonalnego zadaszenia chroniącego samochód przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Posłużą także na placach budowy i w warsztatach samochodowych. Można zastosować je także jako miejsce do składowania narzędzi i maszyn. 

Gdzie zamówić wiatę stalową?

Wiaty stalowe najlepiej zamówić u producenta. W SPO Konstrukcje Stalowe najpierw poznajemy oczekiwania i wymagania klientów względem konstrukcji, a następnie realizujemy projekt. Kolejno dostarczamy wiatę pod wskazany adres, gdzie nasi fachowcy dokonują jej montażu.

Może cię zainteresować  Ile kosztuje montaż konstrukcji stalowych?

Realizujemy projekty na podstawie dostarczonych informacji lub gotowe projekty. Zachęcamy do kontaktu w Twojej sprawie! Gwarantujemy produkty i usługi na najwyższym poziomie – zapraszamy do składania zamówień!