Spo-Konstrukcje » Konstrukcje stalowe wiat

Konstrukcje stalowe wiat

Coraz popularniejsze wiaty stalowe stają się nieodłącznym elementem nie tylko wielu branż, infrastruktury, ale również prywatnych posesji. Jako producent z wieloletnim doświadczeniem w produkcji wiat metalowych oferujemy produkty najwyższej jakości.

Wszystkie oferowane produkty tworzone są ze sprawdzonych i trwałych materiałów, wykończonych solidnie oraz estetycznie. Projekty wiaty stalowej i gotowe konstrukcje wiat zawsze dopasowujemy do indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

Konstrukcja wiaty stalowej

Wiata stalowa – jak wygląda jej konstrukcja? Wyróżniamy tutaj takie elementy, jak:

Dach

ważnym elementem konstrukcyjnym wiaty jest dach. Musi on być wykonany z lekkich materiałów ‒ niezwykle często wykorzystuje się blachodachówkę. W zależności od preferencji inwestora dach może być jedno- lub dwuspadowy.

Słupy

w konstrukcji wiat znajdują się również słupy, najczęściej wykorzystuje się tutaj kształtowniki z rur zamkniętych lub kształtowniki z HEB.

Dźwigary główny

dźwigar to wykonany ze stali element konstrukcyjny, którego zadaniem jest przenoszenie głównego obciążenia, które działa na wiatę.

Kratownice

kolejnym elementem konstrukcyjnym jest kratownica. Dzięki wykratowaniu opisywanego elementu obciążenia będące powodem powstania sił wewnętrznych rozkładają się w optymalny sposób

Gdzie wiata metalowa może znaleźć zastosowanie?

Najczęściej wiata stalowa znajduje zastosowanie w branży logistycznej, transportowej oraz motoryzacyjnej do tworzenia miejsc postojowych, przystanków oraz miejsc przeładunków towarów. Równie praktyczne okazują się wiaty metalowe w handlu, do zadaszenia targowisk i skupisk sklepików. Niejednokrotnie konstrukcje wiat wykorzystywane są jako miejsca parkingowe VIP.

Na prywatnych posesjach stosowane są jako alternatywa dla pełnego garażu, a w przypadku rolników – jako miejsce do składowania narzędzi i maszyn rolniczych. Horyzont możliwości w tym wypadku nie jest niczym ograniczony.

Jak wygląda konstrukcja wiaty?

Każda wiata stalowa ma identyczną budowę. Na konstrukcję stalowej wiaty składa się: dach, wykonany najczęściej z lekkiej i praktycznej blachodachówki, słupy w postaci kształtowników z rur zamkniętych lub z kształtowników z HEB, głównych, stalowych dźwigarów oraz kratownica, której zadaniem jest równomierne rozkładanie sił na całej wiacie. Tak wykonana konstrukcja wiaty stalowej jest stabilna oraz w pełni bezpieczna nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. A to jedynie przemawia na jej korzyść i przekłada się na ilość zamawianych u nas produktów.

  Zalety wiat stalowych

  Największą zaletą wiaty stalowej jest jej prosta konstrukcja i niewielki koszt realizacji. Inwestycja jest też szybka do zrealizowania, a to dzięki gotowym komponentom i niekłopotliwemu montażowi. Trudno też konstrukcji stalowej wiaty odmówić uniwersalności – ile pomysłów, tyle możliwości jej zastosowania.

  Zapraszamy do kontaktu

  +48 781 663 184

  Proces zamówienia wiaty stalowej

  Każdą rozmowę o wiacie metalowej z Klientem zaczynamy od poznania oczekiwań oraz wymagań względem konstrukcji. Realizujemy zarówno gotowe projekty wiat stalowych, jak i przygotowujemy własne na podstawie otrzymanych informacji. Następnie zamówienie jest realizowane i dostarczane pod wskazany adres, gdzie nasi fachowcy dokonują szybkiego montażu. Czas realizacji zamówienia oraz ostateczna cena zawsze wymaga indywidualnych ustaleń oraz stworzenia kosztorysu.