Strona główna » Konstrukcje stalowe wiat

Konstrukcje stalowe wiat

Wiaty stalowe są coraz częściej stosowane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Doceniane są na przykład w rolnictwie, ogrodnictwie (wiaty na maszyny, narzędzia), w motoryzacji czy logistyce. Niektóre firmy wybierają wiaty stalowe do magazynów czy hal. Są one także spotykane jako garaże, zadaszenia parkingów czy nawet peronów na dworcach. Oferujemy konstrukcje wiat stalowych na zamówienie dla każdego – zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.

Konstrukcja wiaty stalowej

Wiata stalowa – jak wygląda jej konstrukcja? Wyróżniamy tutaj takie elementy, jak:

Dach

ważnym elementem konstrukcyjnym wiaty jest dach. Musi on być wykonany z lekkich materiałów ‒ niezwykle często wykorzystuje się blachodachówkę. W zależności od preferencji inwestora dach może być jedno- lub dwuspadowy.

Słupy

w konstrukcji wiat znajdują się również słupy, najczęściej wykorzystuje się tutaj kształtowniki z rur zamkniętych lub kształtowniki z HEB.

Dźwigary główny

dźwigar to wykonany ze stali element konstrukcyjny, którego zadaniem jest przenoszenie głównego obciążenia, które działa na wiatę.

Kratownice

kolejnym elementem konstrukcyjnym jest kratownica. Dzięki wykratowaniu opisywanego elementu obciążenia będące powodem powstania sił wewnętrznych rozkładają się w optymalny sposób

Konstrukcje stalowe – zalety

Konstrukcja stalowa wiaty ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jest tania oraz łatwa w montażu. Ponadto parametry wiat stalowych są ściśle dostosowane do potrzeb i preferencji klienta. Cechuje je także łatwość rozbudowy czy przebudowy. Najważniejszą zaletą jest jednak trwałość takich wiat. Są mocne, solidne i wytrzymałe na warunki atmosferyczne i eksploatację. Doskonale więc sprawdzą się przez naprawdę długi czas. Wiata stalowa składa się z dachu, wykonanego z lekkich materiałów, słupów, najczęściej kształtowników z rur zamkniętych lub kształtowników z HEB, dźwigaru, który jest elementem przenoszącym główne obciążenie działające na wiatę, a także kratownic, dzięki którym obciążenia, przez które powstają siły wewnętrzne, rozkładają się w optymalny sposób. Dzięki tym wszystkim elementom właśnie konstrukcje wiat stalowych są tak solidne i wytrzymałe. Ich wytrzymałość sprawia, że są w pełni bezpieczne dla użytkowników i znajdujących się pod wiatą urządzeń, maszyn czy przedmiotów. 

konstrukcje wiat stalowych wyróżniają się trwałością i doskonale sprawdzają się przez długi czas

  Najpierw projekt, potem wykonanie i montaż

  Jesteśmy specjalistami w zakresie produkcji stalowych wiat. Robimy to już od wielu lat wciąż ulepszamy się o nowe technologie. Pracę zaczynamy zawsze od szczegółowego omówienia zamówienia z klientem. Na podstawie jego oczekiwań i przestrzeni, jaka jest do zagospodarowania tworzymy projekt wiaty stalowej. Oczywiście klient sam również może stworzyć i dostarczyć nam własny projekt. Następnie odbywa się produkcja wszystkich elementów. Gotowe elementy dostarczamy klientowi na miejsce montażu i oczywiście montujemy. Do produkcji wykorzystujemy najwyższej jakości stal oraz najnowocześniejszy sprzęt. Zapewniamy klientom fachową i profesjonalną obsługę. Cena zaś jest ustalana indywidualnie według specyfiki zamówienia oraz oczekiwań klienta. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wiat stalowych oraz zapraszamy do kontaktu i składania zamówień. Dokładamy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i gwarantujemy, że się nie rozczarujesz.

   Zapraszamy do kontaktu

   +48 781 663 184

   Dlaczego warto z nami współpracować?

   Nasza firma działa na rynku od lat, zapewniamy kompleksową, w pełni fachową obsługę. W zależności od preferencji inwestora możemy przygotować projekt wiaty lub zająć się realizacją projektu dostarczonego przez klienta.

   Zapraszamy do współpracy!