Spo-Konstrukcje » Konstrukcje stalowe tarasów

Konstrukcje stalowe tarasów

 

Nowoczesne podejście do architektury budowlanej pozwala na stosowanie nieraz bardzo nowatorskim metod, materiałów oraz całych konstrukcji. W temacie tarasów rekordy popularności biją dzisiaj konstrukcje stalowe tarasów. Oferowane przez nas rozwiązanie jest dla inwestorów praktyczne, ekonomiczne oraz bardzo wygodne. Proponowane przez SPO Konstrukcje produkty to wybór na lata.

Taras drewniany na konstrukcji stalowej

Konstrukcje stalowe tarasów to rozwiązanie uniwersalne i stosunkowo tanie. Taras drewniany na konstrukcji stalowej nie wymaga wykonywania specjalnej wylewki betonowej. Teren pod metalową kratownicę powinien być jedynie wypoziomowany i delikatnie utwardzony, aby podstawa się nie zapadała w teren. Budowa tarasu na konstrukcji stalowej umożliwia zastosowanie dowolnych desek – naturalnych lub kompozytu.

Zalety konstrukcji stalowej tarasów

Oferowane przez nas rozwiązanie w postaci konstrukcji stalowej tarasów ma długą listę zalet. Przede wszystkim taras stalowy – konstrukcja – jest po położeniu desek niewidoczny dla obserwatora. Tworzy za to stabilną i idealnie równą powierzchnię, szczególnie pod bardzo wymagające materiały, jak właśnie drewniane deski. Porównując koszty konstrukcji stalowej tarasów do cen betonowych wylewek pod taki taras, nasza propozycja okazuje się zdecydowanie tańsza oraz dająca znacznie lepsze perspektywy, zwłaszcza czasowe.

Jak wygląda taras na konstrukcji stalowej?

Sam taras na konstrukcji stalowej nie odbiega wyglądem od żadnej innej wersji. Konstrukcja stalowa tarasów to kratownica o odpowiednio dobranych parametrami „oczkach”. Składa się z metalowych belek, spawanych ze sobą na miejscu podczas montażu pod kątem 90 stopni, czyli prostopadle.

Na tak przygotowanym podłożu można posadowić dowolne deski. Konstrukcje stalowe tarasów pomyślane są w taki sposób, aby inwestora nie ograniczać pod względem powierzchni do zagospodarowania.

Budowa tarasu na konstrukcji stalowej – jak to zrobić?

Przygotowanie do budowy tarasu na konstrukcji stalowej należy zacząć od projektu i zamówienia u nas pod wymiar konstrukcji stalowej tarasu. Na podstawie wytycznych przygotowujemy kratownicę, którą następnie transportujemy pod wskazany adres. Na miejscu element jest instalowany za pomocą profesjonalnych urządzeń oraz środków przez fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie w branży. Na tak przygotowane podłoże można bez przeszkód układać drewniane deski.

Wszystkie nasze projekty realizujemy terminowo oraz zawsze zgodnie z oczekiwaniami Klienta.