Spo-Konstrukcje » Czym pokryć dach hali stalowej?

Konstrukcje hal stalowych powinny być mocne i stabilne. Muszą spełniać wszelkie normy i wymogi bezpieczeństwa. Konstrukcja nie może bowiem narażać pracowników i klientów na żadne niebezpieczeństwo. Istotna jest nawet odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Z tego względu wyjątkowo ważne jest wysokiej jakości pokrycie dachu hali stalowej. Pełni ono szczególną funkcję – zabezpiecza przestrzeń przed warunkami panującymi na zewnątrz. Sprawdź, czym najlepiej pokryć dach hali stalowej.

Pokrycie dachu hali stalowej – jaki materiał wybrać?

Pokrycia dachu hal stalowych muszą wyróżniać się odpowiednimi parametrami, co ma istotny wpływ na szczelność i wytrzymałość. Dobór właściwego materiału to także gwarancja izolacyjności termicznej i akustycznej.

Hale stalowe najczęściej mają dachy pokryte płytami warstwowymi wypełnionymi poliuretanem, wełną mineralną lub styropianem. Stosuje się także blachę trapezową i wełnę mineralną. Oprócz funkcjonalności i trwałości rozwiązania ważne są jego walory estetyczne. W przypadku powyższych materiałów można mieć pewność, że hala stalowa będzie nie tylko odpowiednio zabezpieczona przed warunkami zewnętrznymi, ale także wyróżni się wysokimi walorami wizualnymi.

Materiały do ocieplania dachów

Projektowanie hal stalowych polega także na doborze odpowiednich materiałów do ocieplania dachów. Sprawdzą się płyty warstwowe, które stosuje się także do obudowy ścian osłonowych. Zapewniają one wysoki poziom izolacyjności termicznej i akustycznej. Ponadto stanowią ochronę przeciwpożarową.

Elementy hali stalowej to także wełna mineralna, która bardzo dobrze zabezpiecza konstrukcje przed działaniem ognia i wysokiej temperatury. Na uwagę zasługuje również poliuretan o wysokich właściwościach termicznych i znikomej paroprzepuszczalności. Warto podkreślić, że izolacja poliuretanowa wytrzymuje długotrwałą temperaturę wynoszącą od -50 do +120 stopni Celsjusza.

Komu zlecić pokrycie dachu hali stalowej?

Zarówno montaż hal stalowych, jak i pokrycie dachu warto zlecić profesjonalnej firmie specjalizującej się w produkcji i montażu różnego typu konstrukcji oraz obiektów stalowych. Doświadczeni specjaliści dysponują bowiem nowoczesnym sprzętem, a usługi wykonują sprawnie, zachowując przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa. Ponadto firmy tego typu posiadają niezbędne certyfikaty gwarantujące najwyższą jakość usług i produktów. Hale stalowe wykonane przez specjalistów to profesjonalnie zaprojektowane i zbudowane obiekty przemysłowe, zapewniające wysoki komfort użytkowania.

Może cię zainteresować  Konstrukcje podestów przemysłowych